לימודים בניו יורק

למרות שלל מסגרות הלימוד המוצעות כיום בארץ, ישנם לא מעט צעירים הבוחרים ללמוד בחו"ל, ובעיקר בניו יורק. לצד מגוון רחב של אטרקציות שאפשר למצוא בניו יורק, יש בה גם מבחר של אוניברסיטאות, שחלקן נחשבות למובילות בעולם. מי שבוחר ללמוד בניו יורק יכול להתנסות בסגנון חיים קצת אחר, במסגרת לימודית, השונה מזו המוכרת לנו בארץ, וכמובן גם לתרגל את השפה האנגלית ולרכוש כלים רבים שיוכלו לעזור לו בהמשך. מה מציעים במסגרתם הלימודים בניו יורק ואילו אוניברסיטאות מוכרות מומלצות שם? על כך ועוד, במאמר הבא.

מה מציעים במסגרת הלימודים בניו יורק

מי שבוחר באפשרות של לימודים בניו יורק יוכל ליהנות מיתרונות רבים, המוצעים על ידי מסגרות הלימוד השונות ששם. ישנם שפע של מוסדות לימוד בניו יורק וגם מבחר עצום של מסלולי לימוד. באופן כללי מדובר בלימודים שתנאי הקבלה שלהם לא קלים, ובמיוחד אם מעוניינים לבחור באחת מהאוניברסיטאות או באחד מבתי הספר המובילים והנחשבים בניו יורק או אולי בארצות הברית כולה. כדאי, ולפני שנרשמים למוסד הלימודי, לבחון את הדירוג שקיבל המוסד עצמו. ישנה רשימה מיוחדת בארצות הברית המדרגת את האוניברסיטאות שבה ונחשבת לכלי יעיל מאד בעת הבחירה. ככל שמדובר בדירוג גבוה יותר, כך האוניברסיטה מומלצת וכדאית יותר. הלימודים בניו יורק מאפשרים למי שבוחר בהם ליהנות גם ממסלולים שונים, העוזרים לו להתמקצע בתחום מסוים. זה יכול להיות בתחום האמנות, המשפטים, הרפואה, החינוך, הפסיכולוגיה ועוד. האפשרויות הן רבות ומגוונות מאד ולמרות שעלות הלימודים יכולה להיות גבוה מאד, בהשוואה ללימודים בארץ, מדובר באפשרות משתלמת שיכולה להתאים לרבים.

דוגמאות לכמה מהאוניברסיטאות המובילות בניו יורק

אוניברסיטת ניו יורק – NYU היא אחת האוניברסיטאות הגדולות והבולטות בארצות הברית כולה. אפשר ללמוד בה מנהל עסקים, כלכלה, פסיכולוגיה, קולנוע ועוד מגוון רחב מאד של תחומי לימוד. למרות שתנאי הקבלה לאוניברסיטה הזו נחשבים לנוקשים מאד וגם הלימודים שבה אינם זולים במיוחד, ישנם לא מעט ישראלים השוקלים ללמוד באוניברסיטה זו, ולו בזכות המוניטין שלה. אוניברסיטת קולומביה – Colombia University היא אוניברסיטה מוכרת נוספת בניו יורק, הנחשבת לאחת האוניברסיטאות הטובות ביותר בארצות הברית. גם בה מוצעים מבחר של מסלולי לימוד, כמו מדעי הרוח, תיאטרון, רפואה ועוד וכדי להתקבל אליה יש לעמוד בתנאי קבלה לא קלים. מי שרוצה ללמוד קולנוע, ה – New York Film Academy נחשב למוסד מבוקש מאד וכמותו ניתן למצוא במקומות נוספים בעולם. במסגרת הלימודים בבית הספר לקולנוע ניתן לבחור במסלול של לימודי תואר ראשון, במסלול של לימודי תואר שני וגם במסלול של לימודי תעודה. מי שמתעניין באמנות חזותית, School of Visual Arts הוא מסגרת לימודית מומלצת מאד, המוצעת גם היא בניו יורק ונחשבת לאת המובילות בתחום. אפשר ללמוד בה עיצוב גרפי, ציור, אנימציה ועוד.

 

עלינו פורטל New York