טיסות לניו יורק עם ילדים – איך עושים את זה נכון?

טיסות לניו יורק נמשכות כ- 12 שעות (ללא עצירות ביניים; טיסות לניו יורק עם חניות שכאלה נמשכות כמובן הרבה יותר), וגם למבוגרים הסבלניים ביותר לא תמיד קל לצלוח אותן בשלום. ילדים, באופן טבעי, יתקשו אף יותר להתמודד עם טיסות ארוכות שכאלה, גם כשהם יודעים כי בסוף הדרך ממתינה אטרקציה נוצצת במיוחד, חופשה בניו יורק – אולם אין פירוש הדבר שחובה לוותר על חופשה משפחתית בתפוח הגדול. להיפך, חופשה שכזו עשויה להיות חוויה מלהיבה במיוחד לא רק לילדים הנרגשים אלא גם להורים, בין אם כבר ביקרו בעיר (ועכשיו יזכו לראותה מנקודת מבט שונה לגמרי, כזו המערבת התבוננות של הילדים) ובין אם לאו.

איך לעבור את הטיסה בשלום?

טיסות לניו יורק דורשות כאמור מאמץ מסוים, אולם עם היערכות נכונה בהחלט ניתן לעבור אותן בשלום ואפילו בהנאה.

ראשית, כדאי להעדיף טיסות לילה, כך שכמה שיותר שעות יעברו על הילדים בשינה – דבר שגם יקטין את מספר ה"אמא, משעמם לי!" ו"אוף, מתי מגיעים כבר?!" לאורך הטיסה וגם יסייע לזאטוטים להתחיל את החופשה בניו יורק כשהם רעננים ומוכנים לקרוע את העיר.

שנית, הקפידו לצאת מהבית בזמן ואל תשכחו לקחת מרווח ביטחון. לחץ הוא דרך לא מומלצת לצאת לדרך כשמדובר בטיסות לניו יורק עם ילדים.

במהלך הטיסה עצמה אל תשכחו לתת לילדים לשתות – אל תשכחו שהאוויר במטוס יבש למדי. מאחר שטיסות לניו יורק נמשכות זמן רב וילדים נוטים להיות רעבים בלי קשר לזמני הארוחות רצוי לדאוג להביא אתכם למטוס מאכלים משביעים שאפשר לאכול בנוחות במהלך טיסה. מסטיקים וסוכריות מציצה יסייעו להתגבר על תופעת הלחץ באוזניים שעלולה להיות מקור לאי נוחות וכעס רב אצל ילדים מסוימים.

בנוסף כדאי שלכל ילד תהיה ערכת בידור ובה ספר אהוב, משחק אותו ניתן לשחק במהלך טיסה, בובה אליה הוא קשור, גאדג'טים למיניהם (טאבלטים, נגני מוזיקה וכו') וכל דבר אחר שיספק לו עניין והנאה במהלך הטיסה.

איך למצות את המקסימום מהחופשה?

תכנון חופשה בניו יורק הוא כיף אדיר מצד אחד לנוכח המגוון הכל כך עצום של אפשרויות בילוי, אולם מצד שני הוא גם מקור לתסכולים, לנוכח המגוון הכל כך עצום של אפשרויות בילוי…

כשמזמינים טיסות לניו יורק לכל המשפחה ומתכננים בה חופשה עם הילדים, כדאי לקחת בחשבון עיכובים בלתי צפויים (במיוחד אם מדובר בילדים קטנים יחסית) ועל כן לתכנן ימים פחות לחוצים (מה גם שעומס יתר עלול להתיש את הזאטוטים ולפגום בהנאתם).

חשוב מאוד לשלב בתוכניות אטרקציות שבהן הילדים ייהנו – אולם לא לוותר לגמרי על רצונות ההורים, שכן הורה מתוסכל יתקשה לתת לילדים את כל מה שהם זקוקים לו. ככל שהילדים גדולים יותר, כך תוכלו לשתף אותם יותר בתכנון החופשה, להעלות את מפלס ההתלהבות שלהם עוד לפני שעולים על המטוס ולסייע להם לקחת על עצמם אחריות לשתף פעולה גם עם רצונות ההורים.

עלינו פורטל New York