רילוקיישן לארה"ב עם חברת שילוח אמינה

ארצות הברית נחשבת לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ישראלים רבים, מסיבות מגוונות, מבצעים בשלב מסוים העתקת מגורים ("רילוקיישן") לאחת ממדינות אמריקה, בהליך שנראה מורכב מאד על הנייר. כפי שתראו מיד, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, אם לא היחידה, היא באמצעות חברת שילוח, ורצוי כזו איכותית ככל האפשר.

כשארצות הברית קוראת לנו

כצעד ראשון, ועוד לפני שמדברים על תפקידיה של חברת שילוח, ראוי להבין בדיוק את הגורמים שמביאים ישראלים רבים לבצע רילוקיישן לארה"ב. ברור כי העתקת מגורים תאפיין מצבים בהם נוסעים לארצות הברית לתקופה ארוכה, הרבה יותר מאשר טיול באחד החופים של ארה"ב, למשל, או מציאת עבודה זמנית במכירת מוצרים בחופשה. רילוקיישן הוא נחלתם של העוברים להתגורר בארצות הברית מספר חודשים לפחות, לעיתים אפילו שנים.

מבחינה מעשית, המדובר הוא במספר מצבים עיקריים. החלפת תפקיד, או אפילו קידום בעבודה, מתבטאים לא פעם גם בהחלפת הכתובת: חשבו, למשל, על סטארט אפ ישראלי שעושה "אקזיט", או על חברה ישראלית לה סניפים מעבר לים. גם אנשים המעוניינים להתחיל פרק חדש בחייהם המקצועיים, לבד או עם משפחתם, עושים זאת, לא פעם, במדינה אטרקטיבית כמו ארה"ב.

רילוקיישן מאפיין גם את הסטודנטים הישראלים. בארצות הברית ניתן למצוא כמה ממוסדות הלימוד המובילים ביותר בעולם. צעירים המעוניינים להרחיב את השכלתם, לכן, עוברים למספר שנים לארה"ב, לרוב עד לסיום תואר אקדמי ראשון או שני.

כך חברת השילוח נכנסת לתמונה

כאשר מעתיקים את המגורים לארצות הברית, נדרש למצוא פתרון רב מערכתי. לא פעם, עולה הצורך להעביר דירות מגורים שלמות, על הציוד הרב שבוודאי נמצא בהן. זוהי סוגיה שעלולה להיות מורכבת: וזה לא רק עקב הכמות העצומה של פריטים, שבוודאי לא יכולים להיכנס למטוס, מן הסתם. סיבה נוספת למורכבות היא זו הבירוקרטית: את החפצים המועברים נדרש לשחרר במכס במדינת היעד, בהליך שעלול להסתבך עוד ועוד.

חברת שילוח מקצועית תדאג לכל ההיבטים האלה, ורבים חשובים אחרים. כצעד ראשון, אנשיה יסקרו את רשימת הפריטים שיש להעביר. על פיהם, ובהתאם ליעד הסופי, יתבצע השילוח במועד הנקוב – בדרך הים או היבשה. כל אותן סוגיות הנוגעות להעמסה ולפריקה נופלות, כמובן, על חברת השילוח. ואגב, ברור שגם דחיפות העברת המטענים היא שתשפיע על אופן ההעמסה והשילוח הנבחרים.

חברת שילוח בינלאומית מומלצת – גלובוס

מעלות אחרות של חברות השילוח

הדברים אמורים גם לגבי העיסוק הבירוקרטי. כאשר החברה בקיאה בתקנות הייבוא של מדינה מסוימת,  כמו גם בעלויות הנדרשות לכך, היא יכולה לקצר את התהליכים במידה משמעותית. זאת ועוד, החברה גם יודעת איזו סחורה בדיוק יכולה להיכנס למדינת היעד, ואיזו לא: מזון, סמים, כלי נשק, מכוניות וחיות מחמד אסורים כמעט בכל מדינה בארצות הברית. שילוחם באמצעות חברה שאינה בקיאה בתקנות עלול לגרום לאי נעימות רבה, שמלווה פעמים רבות גם בהסתבכות עם רשויות החוק במדינה האמורה.

בכל אחד מהמקרים, מומלץ מאד לסקור את מאפייני חברת השילוח, הניסיון שלה בתחום וקהל הלקוחות שלה. מהם ניתן ללמוד רבות על טיבה.

עלינו פורטל New York