טיסות לניו יורק

יש ערים שהן הרבה יורת ממקבץ של אנשים שגרים באותו אסור. יש ערים שטומנות בחובן הרבה מעבר לכך. תרבות, שפה, מסורת ועוד חוברים יחד ויוצרים מקום שבו מתקיימים הדברים החדשניים ביותר בעולם, הנועזים ביותר בעולם. מקום כזהב שממנו הכל יוצא ואליו הכל מגיע הוא למשל העיר ניו יורק. ניו יורק, או בשמה העממי התפוח הגדול היא בירת האמנות, האופנה, והכלכלה העולמיים.
משום שהכל קורה בה, כולם רוצים להגיע אליה ולשהות בה לפרק זמן מסוים. זוהי עיר אינטנסיבית וצבעונית וביקור בה מבטיח הנאה מושלמת.

אוכלוסייה
בניו יורק גרים כ 8 מיליון תושבים ובהם כ 600 אלף יהודים. משנת 1925 נחשבת ניו יורק לעיר הגדולה ביותר בעולם. כל אלה יוצרים פסיפס מעניין של 150 שפות שונות. ניו יורק היא עיר של מהגרים ובתור עיר שכזו היא מקיימת בתוכה צבעוניות גדולה ועזה ומגוון של אנשים מכל מקום בעולם. כמו לונדון, ברלין וטוקיו, גם ניו יורק מככבת ברשימת הערים שאינן שייכות לשום מדינה. נכון שהיא חלק מארצות הברית, אך היותה מיקרוקוסמוס עולמי שמקבץ בתוכו אנשים מכל העולם הפך אותה למעין מדינה בתוך מדינה, מקום שבו הכל מתקיים אחרת.

מה יש בה?
קצב החיים, השפה והנורמות בה שונים מכל מקום אחר בארצות הברית ולא בכדי אומר מי שיבקר בניו יורק כי הוא ביקר בניו יורק ולא בארצות הברית. בכל יום מגיעות טיסות לניו יורק מכל מקום בעולם ומביאות אליה תיירים, אנשי עסקים ואנשים שמבקשים לקבוע את מקום מושבם בה. טיסות לניו יורק הן ארוכות ויקרות אך הן מבטיחות בילוי מושלם של מוזיאונים, מסעדות מדהימות, בתי קפה קסומים וכמובן, איך לא? קניות. תוכלו למצוא מדריכי קנייה שלמים שינחו אתכם מה לקנות איפה. בעזרת מדרכי קנייה ניתן לתכםן את החושפה כך שתגיעו בדיוק בזמן לשיא עונת המכירות בעיר.

בילוי משפחתי יהיה מושלם בניו יורק. פארקים, מרכזי קניות ואטרקציות בילוי לכל המשפחה קיימים בעיר בשפע וכל מה שנותר הוא פשוט לתכנן את החופשה שלכם מראש. כדאי לקבוע חופשה בעיר לפרק זמן של שבוע לפחות משום שיש בה כל כך הרבה ולא כדאי להחמיץ. לא בכדי סדרות רבות וסרטים רבים מצולמים או מתרחשים בעיר ניו יורק. בין הבולטים בהם ניתן למצוא את סקס והעיר הגדולה, סיינפלד, חוק וסדר וכמובן NYPD.

תחבורה
כולנו מכירים מהסרטים ומסדרות הטלוויזיה את המוניות הצהובות המפורסמות של ניו יורק. בוודאי תשמחו לדעת כי היא מובילה במספר המוניות שבה שמגיע למעל 10,000 מוניות שמעטרות את כבישיה מידי יום. ברכבת התחתית המפורסמת של  העיר יש כ 500 תחנות.

וויזה
כמו כל מקום בארצות הברית, אם אתם עוברים בעיר עם טיסות לניו יורק או מתכננים לשהות בה עליכם להגיע עם ויזה לארצות הברית. את התהליך יש לקיים מול שגרירות ארצות הברית בישראל ולשם קבלת הוויזה עליכם להציג מסמכים ולעבור ריאיון אישי.

המאמר נכתב באדיבות גלית בר-לב

עלינו פורטל New York