מוזיאונים ייחודיים בניו יורק

בניו יורק, כמו בשלל בירות התרבות האחרות בעולם, תוכלו למצוא אינספור מוזיאונים מרתקים וייחודיים. כולנו מכירים את המוזיאונים המפורסמים של ניו יורק כמו מוזיאון הטבע, המדע וכמובן הגוגנהיים המפורסם. אך לא כולם מכירים את המוזיאונים הפחות מפורסמים, שהם לא פחות מרתקים מהאחרים. מוזיאונים אשר לוקחים אותנו לתקופה אחרת בהיסטוריה, תוך כדי שהם מציגים לנו עולם שלם ששמענו עליו אבל לא כל כך פגשנו אותו.

מוזיאון "בית הדירות" –  מבט מרתק על עולם חיי המהגרים
ארצות הברית ידועה בתור "מדינת המהגרים", היות שהיא מורכבת כולה ממהגרים שהיגרו אליה מכל קצוות עולם. מוזיאון "בית הדירות", הממוקם ברחוב אורצ'ארד מספר תשעים ושבע, באזור הלוואר איסט סייד של ניו יורק, בא להמחיש לנו את "עולם המהגרים", במנהטן שבניו יורק. עולם אשר היה מורכב מעשרות קשיים שונים ומשונים, אם זה קשיי שפה, קושי בהסתגלות לתנאי המגורים הצפופים, קושי בפרנסת המשפחה ועוד שלל קשיים שמאפיינים את החיים בניו יורק בין השנים אלף שמונה מאות שישים ושלוש, לבין השנים אלף תשע מאות שלושים וחמש.

המוזיאון נקרא "בית הדירות", משום שהוא מהווה בית דירות משומר, בן חמש קומות, אשר במהלך אותם שנים שימש כבית מגורים של מעל שבעת אלפים מהגרים, מעשרים מדינות ברחבי העולם, שהיגרו לניו יורק בגלל שלל סיבות, הקשורות בעיקר לתחום העצמה אישית ושיקום המשפחה. על מנת לסייר במקום, תצטרכו לתאם סיור מראש. הסיור לרוב נערך בקבוצות קטנות, במהלכו תסיירו בין שלל הדירות בבניין. כאשר בכל דירה תוכלו לפגוש את הסיפור המרתק של משפחת המהגרים שהתגוררה שם באותו זמן.

הדירות מהוות שיחזור מדויק, בהן תוכלו אפילו למצוא תמונות של המשפחה, מכונות קפה, טלוויזיות ועוד שלל מכשירים וחפצים אוריגינאלים המאפיינים את החיים של המהגרים באותה תקופה.

מוזיאון הקלויסטרס – הקסם של אומנות ימי הביניים
כל מי שמעוניין לברוח מהמראות המודרניים, יכול ליהנות מסיור במוזיאון הקלויסטרס, מוזיאון שמעניק לנו את המראות והקסם של אומנות ימי הביניים. המוזיאון שוכן באזור הצפוני של מנהטן, על גבי גבעה הנמצאת במרכז פארק "פורט טריאון". המוזיאון משקיף על נהר ה"הדסון" והמבנה שלו עוצב כהעתק של מנזר מהתקופה של ימי הביניים. המוזיאון הוקם בשנת אלף תשע מאות שלושים ושמונה, על ידי משפחת רוקפלר העמידה והמפורסמת.

בתוך המוזיאון עצמו תוכלו ליהנות ממראות של מבנים ארכיטקטוניים, אשר הובאו מאירופה ושולבו באגפים השונים במוזיאון. אפשר לראות בין המבנים סוגים שונים של סגנונות ארכיטקטוניים הלקוחים מהתקופה של זרם הרומנסקיים, זרם הגותיים ועוד. בכל אגף במוזיאון תוכלו לראות מבנים של קפלות, מנזרים, כנסיות ועוד שלל מבנים הלקוחים מתקופת ימי הביניים. המוזיאון, הוא שלוחה של מוזיאון המטרופולין בניו יורק. לפני הביקור במקום, רצוי לברר באילו שעות הוא נפתח ודרכי הגעה מומלצים ממקום שהייתכם.

מידע נוסף: יצירה ואומנות

עלינו פורטל New York