לימודי אנגלית לקראת הטיסה

הרעיון ללמוד אנגלית דרך האינטרנט נשמע כמעט הזוי וללא ספק יוצא דופן. האם באמת אפשר ללמוד אנגלית מרחוק, ללא כיתה וללא מורה נוכח? האם לימודי אנגלית באינטרנט טומנים בחובם יתרונות נוספים, המנצלים את היכולות הטכניות הטמונות באינטרנט עצמו ? כל שרציתם לדעת על לימודי אנגלית באינטרנט – כאן ועכשיו.

מיהו קהל היעד עבור לימודי אנגלית באינטרנט?

במרבית המקרים, לימודי אנגלית באינטרנט מתאימים למי שהם בעלי ידע בסיסי בשפה האנגלית, ורוצים לשפר אותה או ללמוד תחום חדש בשפה זו (לדוגמא, לימוד אנגלית עסקית). מאידך, האפשרות ללמוד אנגלית דרך האינטרנט, עשויה להתאים גם לילדים העושים את צעדיהם הראשונים בשפה זו, זאת לנוכח היכולת להשתמש במגוון משחקים ותוכנות לימוד על מנת לרכוש מילים ראשונות, להכיר את אותיות הא"ב ולתרגל באמצעים אינטראקטיביים. כמו כן, כמובן, שהאפשרות מתאימה מאוד למי שמעוניין לצחצח את השפה לקראת נסיעה לארה"ב או לכל מדינה אחרת דוברת אנגלית.

לימודי אנגלית באינטרנט מתאימים מאוד לבעלי יכולת לימוד עצמית, המבקשים לשפר את האנגלית שלהם במסגרת הזמן הפנוי מבלי להתחייב לקורס המתקיים במועדים קבועים. באמצעות לימודי אנגלית באינטרנט ניתן לשפר את לימודי האנגלית מאוחר בלילה למשל, מוקדם בבוקר או בכל חצי שעה פנויה שהיא.  

בנוסף, מתאימים לימודי אנגלית באינטרנט כהכנה ממוקדת לקראת מבחן בגרות למשל, לשיפור מרוכז של יכולות הדיבור לקראת ראיון עבודה (זאת באמצעות שיחות וצ'טים בווידאו לדוגמא, עם מורים מומחים). חשוב לדעת כי לימודי אנגלית באינטרנט מתאימים למעשה לשיפור כל תחומי האנגלית – קריאה, כתיבה, הבנת החוקים הלשוניים, רכישת אוצר מילים ואפילו דיבור.

יתרונות לימודי אנגלית באינטרנט  

  1. זמינות. לימודי אנגלית באינטרנט זמינים מכל מקום ומכל מחשב, בכל זמן ומועד שנוח לתלמיד, כמובן מבלי לצאת מהבית, מבלי לחפש חניה או בייביסיטר, ומבלי להכפיף את לוח הזמנים היומי של התלמיד אל מועדי הקורסים הפנויים.
  2. משוב מיידי. באמצעות לימודי אנגלית באינטרנט זוכה התלמיד לקבל משוב מיידי על ביצועיו, על התחומים בהם הוא חזק ועל הנושאים בהם הוא נדרש להשתפר. מרבית התוכנות המאפשרות לימודי אנגלית באינטרנט יודעות להתאים עצמן לרמתו של התלמיד, בכך מושכות אותו מעלה באיטיות ומאפשרות לו ללמוד אנגלית בקצב שלו.
  3. לימוד אישי, בלא להיות תלוי בקצב הכיתה או הקורס המובנה.
  4. לימודי אנגלית באינטרנט הם מעודכנים ביותר מבחינת אופן הלימוד ותכניו. באינטרנט לא ימצא התלמיד ספרי לימוד מיושנים או חומר שאינו מעניין. ניתן בהחלט להתממשק לאתרים נוספים בעת לימודי אנגלית באינטרנט, על מנת לקרוא כתבות חדשותיות לדוגמא, בכך לשפר את האנגלית בצורה המעניינת והרלוונטית ביותר  עבור התלמידים.
  5. באמצעות לימודי אנגלית באינטרנט ניתן לעשות שימוש בכלים נוספים שהתשתית מציעה דוגמת צ'טים בשפה האנגלית, השמעת קבצי קול וצפייה בסרטים, משחקים ואמצעים אינטראקטיביים אחרים.
  6. בעת לימודי אנגלית באינטרנט נהנים התלמידים גם מתמיכה רציפה של החברה העומדת מאחורי האתר או הקורס המועבר, מה שמקנה כמובן בטחון ויכולת לשיפור אמיתי ביכולות.

לימודי אנגלית באינטרנט דורשים משמעת עצמית וכוח רצון

למרות כל היתרונות הטמונים באותם לימודי אנגלית באינטרנט, ולמרות העובדה כי לימודים אלה אפשריים מכל מקום ובכל זמן, הרי שעל מנת להצליח בהם נדרש התלמיד לכוח רצון ומסוגלות עצמית רבה. אחת ההמלצות לדוגמא, המאפשרות הצלחה בתחום זה היא לקבוע את מועד הלימודים לשעתיים עד ארבע שעות קבועות בשבוע, ממש ככל חוג, לקראתן יודע התלמיד כי עליו להתפנות מכל מלאכה אחרת. בצורה זו נוצרת מסגרת עבור לימודי האנגלית וגדל הסיכוי כי התלמיד יצליח לממש את יעדיו.

למידע נוסף: לימודי אנגלית

עלינו פורטל New York