תיירות גאה

ניו יורק נחשבת לאחת מהערים התוססות בעולם. עיר ללא הפסקה. בעיר מאות (אם לא אלפי) ברים, מועדונים, מסעדות טובות בתי מלון מעולים וכל פינוק שתוכלו לחשוב עליו, תוכלו למצוא בניו יורק. כיעד כזה, אין ספק שתצמח בו קהילת גייז משגשגת.

ניו יורק מורכבת משכונות. האיזורים הגאים בעיר הם בצלסי, גריניץ ויליג' ואפר ווסט סייד. שאר השכונות הן גיי פרנדלי ושווה לבקר גם בהן. קצת על כל איזור:

צ'לסי משתרע באיזור שבין רחוב 15 ולרחוב 34 , בין נהר ההדסון והשדרה השישית. לא סתם איזור הגייז מפותח שם: בצ'לסי אפשר למצוא חיי לילה גאים מטורפים, מבחר נרחב של כל סוגי האמנות, חנויות למסע שופינג ארוך, וכמובן הרבה גייז.

גריניץ' ויליג' שם נמצאת האוכלוסיה הגאה הגדולה בניו יורק. באיזור זה גרים, החל המאה ה 20 , הרבה אמנים, סופרים ואנשי רוח. בלילה גריניץ ויליג' מתעוררת ואפשר לטייל שם וליהנות מבתי הקפה, תיאטראות פרינג' וברים בהם מתנגנת מוזיקה מגוונת ומסקרנת.

אפר ווסט סייד מרחוב 59 ועד רחוב 110, גובל בסנטרל פארק ווסט ובריברסייד. מעוז האינטלקט והממון של העיר. הרחובות שקטים יותר ובאיזור תוכלו למצוא בעיקר דירות נחשקות. הקהל באיזור הזה מורכב בעיקרו משחקנים שמחפשים קצת שלווה (בסגנון ניו יורקי), אנשי עסקים צעירים ומשפחות צעירות ומבוססות.

סוהו וטרייבקה שם הפכו דירות הלופט לנכס נדלני מבוקש. לפני שנים רבות היו באזור זה רק מחסנים ובתי מלאכה, אך עם הזמן עברו לשכונה אמנים, ציירים ופסלים וכמובן גם הרבה גייז, שחיפשו דירות גדולות שוכלו לשמש אותם גם כסטודיו ושבהם יוכלו ליצור ללא הפרעה וללא התחשובת בשכנים וכך צמחכה השכונה ומשכה אליה צעירים רבים, עד שגם היא התברגנה והתמסדה. שזה קרה, עברו התושבים שאיכלסו את המקום בהתחלה לאיזור טרייבקה. כיום גם טריבקה נחשבת ליעד חם, מיוחד ונחשק. בסוהו אפשר למצוא חנויות יוקרה, בתי קפה מפונפנים ושאר מותרות ברוח הדברים. גיי פרינדלי ביותר.

הארלם התחילה בתור הכבשה השחורה (תרתי משמע) של ניו יורק. לפי שנים, השכונה נחשבה לכל כך מפחידה ומסוכנת שנעשו עליה לא מעט סרטי כנופיות וגנגסטרים. בשנים האחרונות ועם עלית מחיר הנדל"ן בניו יורק, השכונה בדרכה לימי הזוהר האבודים. צעירים ומשפחות שלא רוצים לעזוב את ניו יורק, מתחילים לאכלס את השכונה ומשנים את צביונה. בכל אופן הארלם היא יעד ששוה לבקר בו.

צ'יינה טאון הקהילה האסיאתית הגדולה ביותר בצפון אמריקה. אפשר למצוא שם כל צמח מרפא, סוגי רפואה סינית שונים ומגוונים, ירקות ודגים אקזוטיים, תכשיטים, בגדים סינים ומאות מסעדות המגישות מאכלים מהמטבח הסיני. בקיצור סין באמריקה.

מידטאון מרכז טיולי המבקרים. מרכז רוקפלר, קתדרלת סנט פטריק, מגדל טראמפ ועוד.

ומה יותר ניו יורקי מהשדרה החמישית? בקיצור איזור חובה לביקור.

לסיכום, ניו יורק היא לגמרי יעד לגייז ועבור לסביות. כדאי לישון בשכונות היותר גאות המוזכרות בתחילת הכתבה ולטייל בשאר. תרגישו חופשי.

הכתבה באדיבות: Gay vacation & Gay hotel – Gayway

לגבי המחבר