מחירי נדל"ן

אם אתם חולמים לגור בניו יורק או לרכוש בה דירות לצורך השקעה, הכתבה הזו במיוחד עבורכם. מהם מחירי דירות בניו יורק, ובכלל, מחירי נדל"ן בעיר הכול כך גדולה הזו? היכן מומלץ להשקיע בנדל"ן והאם ישנם אזורים מומלצים יותר או פחות? הנה, על קצה המזלג…

מחירי נדל"ן באזור ה – West Village

מנהטן, אחד האזורים הטובים ביותר להשקעה, תוחם כמה אזורים מומלצים במיוחד. הווסט ווילג, הכולל את רחוב הדסון ואת השדרה של אמריקס, מכיל למעלה מעשרים אלף תושבים. מחירי דירות באזור זה אטרקטיביים במיוחד. מחירי נדל"ן באזור הווסט ווילג' כדאיים ביותר, שכן מדובר בדירות משופצות, מהמאה ה-19, לצד דירות קונדו בודדות. הרחובות המרכזיים של הווסט ווילג' הינם רחובות תוססים, המציעים מקומות רבים לבילוי וכן אזורים מסחריים, מה שמוביל אותם להציע מחירי נדל"ן כדאיים ומשתלמים. בנוסף, אזורים אלה מושכים אוכלוסייה מגוונת מאד, המוצאת את אזור זה מושלם למגורים, הן בזכות האווירה המיוחדת שמציע והן בזכות אפשרויות התחבורה הנוחות המובילות ישירות אל מרכז מנהטן.

מחירי נדל"ן באזור ה – Murray Hill

המורי היל הינה שכונה וותיקה, שבשנים האחרונות החלה מושכת אליה צעירים יותר ויותר. תוכלו למצוא בה, לצד גורדי שחקים או דירות יוקרה, גם דירות קטנות ואינטימיות יותר. אזור זה כולל את רחוב 34 עד רחוב 42 ומאפשר גישה קלה ונוחה ישירות אל מרכז העיר. מחירי דירות במורי היל החלו לעלות לאחרונה, דווקא לאחר שירדו לפני כמה שנים. מחירי נדל"ן אלה מושפעים בעיקר מבתי הספר הטובים בשכונה, המושכים אליהם דיירים רבים, המבקשים לשכור דירות או לקנות. עובדה זו הופכת את המורי היל לאזור מבוקש ואטרקטיבי במיוחד, אטרקטיביות המשפיעה על מחירי דירות באזור.

לקנות או לא לקנות

אחת הדרכים להחליט אם כדאי לנצל מחירי דירות אלו, בעודם סבירים ונוחים יותר, ולקנות דירה בניו יורק לצורך השקעה, הינה תוך התייחסות לנושא השכירות. עד כמה רווחית יכולה השכרתה של הדירה להיות, ביחס לקנייתה. בעוד שלפני כמה שנים מחירי נדל"ן בניו יורק היו גבוהים במיוחד, הרי שכיום ירדו באופן דרסטי, כולל עלויות השכירות, מה שעלול להוביל לרווחים קטנים בכל הקשור להשקעה זו. ולכן, חשוב לבחור אזורים אטרקטיביים וכדאיים במיוחד כדי ליהנות מרווחים משתלמים ולא להתפתות לרכוש דירות באזורים נחשקים פחות. כך או כך, מחירי נדל"ן, אחרי ששברו שיאים והגיעו למחירים גבוהים במיוחד, החלו לאחרונה לרדת ולהיות כדאיים יותר לכל המעוניין לרכוש דירות בניו יורק. אולם, חשוב לזכור כי מחירי דירות מושפעים כמובן ממצב הכלכלה העולמי, אך לצד כל זה גם מהמיקום עצמו ומידת האטרקטיביות שלו. ולכן, בטרם בחירתכם, התייעצו עם מומחים בתחום הנדל"ן כדי להבטיח לעצמכם את הבחירה הטובה והנכונה ביותר.

למידע נוסף על השקעות נדל"ן בתפוח הגדול: נדל"ן בניו יורק

לגבי המחבר